Компанія YASNO Efficiency продемонструвала ще один вдалий приклад використання енергосервісу

Компанія YASNO Efficiency продемонструвала ще один вдалий приклад використання енергосервісу

ЕСКО-механізм використовувався переважно в бюджетній сфері, модернізуючи будівлі сфери освіти та медицини. В 2019 році компанія YASNO Efficiency застосувала його для промисловості, профінансувавши і виконавши масштабне технічне переоснащення освітлення Центрального гірничо-збагачувального комбінату (Кривий Ріг) групи Метінвест.

Фахівцями компанії було замінене зовнішнє освітлення наземної території шахти на освітлювальних щоглах та будівлях, а також підземний простір шахти “Гігант-Глибока”. Всі світильники з лампами розжарювання замінили на сучасні світлодіодні. Всього встановлено 599 нових LED-світильників, більшу частину з них – 462 – в самій шахті.

Обладнання для підземного використання підбиралось з особливою ретельністю, тому що робота в складних кліматичних умовах ускладнює процес його експлуатації. Попередньо проводились не тільки технічні розрахунки, але й тестування в умовах підземного використання. Обладнання піддавалося електротехнічним та механічним випробуванням в реальних умовах експлуатації, перш ніж було прийняте остаточне рішення щодо реалізації даного проекту.

За сім місяців експлуатації нові світильники допомогли комбінату додатково зберегти лише на освітленні шахти “Гігант-Глибока” 377 тис. кВт∙год електроенергії на суму 747 тис. грн. Це еквівалентно зниженню викидів СО2 на 337 тонн. Заміна світильників в шахті економить комбінату 87% електроенергії.

Керівництво комбінату високо оцінило професійний підхід команди YASNO, що дозволив отримати реальний результат. Тому за допомогою енергосервісу модернізували освітлення також на інших об’єктах комбінату: фабриці огрудкування і дробильній фабриці. Як зазначив генеральний директор Центрального ГЗК Дмитро Шевчик, очікуваний ефект від реалізації всієї програми переоснащення повинен досягти 17 млн. грн. на рік.

Сумарно YASNO Efficiency виконав 75 енергосервісних проектів на промислових підприємствах і в будівлях соціальної сфери (дитячі садки, школи, лікарні). На різних об’єктах економія складала від 20% до 90% енергоресурсів. Сума всіх енергосервісних контрактів становить 1,5 млрд. грн. Виконані проекти дозволяють клієнтам компанії економити 125 млн. кВт∙год в рік на суму 270 млн. грн. А це еквівалентно скороченню викидів СО2 на 105 тис. тонн щорічно.

Енергосервіс позитивно проявив себе в усіх сферах: бюджетні будівлі, житло, промислові підприємства. І всюди у виграші не тільки замовники та виконавці контракту. Головне, що у виграші – наша планета.

Leave a Reply