Всеукраїнський онлайн-марафон з енергоефективності

Всеукраїнський онлайн-марафон з енергоефективності

18-21 травня 2020 пройшов Всеукраїнський онлайн-марафон з енергоефективності. Неможливість “живих” зустрічей не зупиняє роботу над підвищенням енергоефективності в усіх галузях народного господарства.

Поки що енергоємність економіки України у кілька разів перевищує європейські показники. Приблизно 30% енерговитрат припадає на промисловий сектор. Тому завдання підвищувати енергоефективність на сьогодні все ще залишається актуальним для країни в цілому і для кожного підприємства окремо.

Бізнес має декілька стимулів для енергозбереження. На першому місці, звичайно, суто ринковий: скорочення енерговитрат і викидів СО2, впровадження інновацій надає можливість стати більш конкурентоздатним. Але для проведення таких дій одного бажання недостатньо. Тому інструменти стимулювання бізнесу до енергозбереження сьогодні розробляються на державному рівні.

Законотворча діяльність:

 1. Мінекоенерго за участю Держенергоефективності проводиться роботу над доопрацюванням законопроекту про енергоефективність згідно із 27-ою Директивою ЄС.
 2. Триває робота над розширенням цільової програми з енергоефективності, в якій планується передбачити механізми підтримки не лише населення, а й бізнесу до впровадження енергоефективних заходів (так звані “зелені кредити” для промисловості та ЕСКО-компаній).
 3. Опрацьовуються питання стосовно модернізації екологічного податку та створення умов для реінвестицій в енергоефективні заходи.

Співпраця з міжнародними організаціями:

 1. Проект GIZ “Консультування підприємств щодо енергоефективності” опрацьовує 4 напрямки:
  • підвищення якості енергоефективного консалтингу;
  • здійснення пілотних проектів;
  • підготовка енергоаудиторів;
  • сприяння у впровадженні стимулів для енергомодернізації промисловості.

У рамках Проекту проведено енергоаудити на понад 60 підприємствах малого та середнього бізнесу у 4-х галузях: хлібопекарська та молочна промисловість, машинобудування та виробництво неметалевих будівельних матеріалів. За результатами енергоаудитів було визначено більше 350 дієвих заходів з енергоефективності для підприємств.

 • Проект UNIDO “Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України” провадить підготовку енергоменеджерів для промислових підприємств, впроваджує методики обробки і аналізу інформації про споживання енергії. Також проектом запускається фонд гарантування кредитів для промислових підприємств.

Не обійшов марафон своєю увагою і житловий сектор. Були обговорені позитивні результати використання механізму “теплих” кредитів для населення та ОСББ, впровадження державної та місцевих програм відшкодування кредитів. Представлений перелік енергоефективних матеріалів та обладнання. Всі ці механізми сприяють оптимізації енергоспоживання, підвищення комфорту та зменшенню комунальних рахунків.

Учасники заходу дійшли одностайного висновку щодо необхідності надання консультацій та підтримки підприємствам та населенню щодо шляхів енергомодернізації. Від цього залежить розвиток економіки кожного регіону та країни у цілому.

Leave a Reply