Що необхідно знати, замовляючи енергоаудит: порадник для ОМС

Що необхідно знати, замовляючи енергоаудит: порадник для ОМСEnergy audits – Requirements with guidance for use

Як правило, створенню ефективної програми енергоефективної модернізації будівлі передує її енергоаудит, який, без перебільшення, є наріжним каменем такої програми. Водночас енергоаудит можна проводити і в будь- який інший час, доки триває програма, для того, щоб перевірити отримані результати або знайти нові можливості для подальшого вдосконалення використання енергії в будівлі. Енергоаудит:

  • дозволяє з’ясувати, де і як у будівлі використовують енергію, та де можуть бути її непродуктивні втрати;
  • визначає поточний рівень споживання енергії, відносно якого згодом оцінюють досягнутий прогрес. Різниця між ним та запланованим рівнем енергетичного функціонування будівлі або найкращим на даний момент технологічним рішенням становить потенціал енергоощадності;
  • рекомендує способи покращення енергоефективності і зменшення відповідних витрат;
  • дає попередню оцінку видатків і заощаджень для різних варіантів енергоефективних заходів, а також періоду їхньої оплатності.

Для проведення якісного енергоаудиту залучають професійних енергоаудиторів ззовні.

Порадник «Що необхідно знати, замовляючи енергоаудит» адресовано органам місцевого самоврядування, а саме: підрозділам виконавчої влади, відповідальним за об’єкти житлового, комунального та соціально-культурного призначення, та керівникам бюджетних установ і організацій, де планують провести енергоаудит.

Мета порадника – дати загальне уявлення про порядок організації і проведення енергоаудиту та забезпечити замовника практичними порадами, як оптимізувати співпрацю з енергоаудитором в місці проведення аудиту задля отримання найкращого результату.

Видання підготовлено Асоціацією «Енергоефективні міста України» в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». За основу взято свіжий міжнародний стандарт ISO 50002 «Енергетичні аудити. Вимоги з інструкцією щодо застосування» (ISO 50002:2014 Energy audits – Requirements with guidance for use), який з’явився торік.

Leave a Reply