Як правильно робити будинки енергоефективними? Нова освітня програма для киян

How to make homes energy efficient? The new educational program for Kyiv

Як правильно робити будинки енергоефективними? Нова освітня програмаHow to make homes energy efficient? The new educational program

Німецька урядова програма Nakopa спільно з громадською спілкою «Муніципальна енергія» і партнерами з Києва започатковує нову освітню програму, спрямовану на зростання рівня обізнаності громадян щодо проведення енергоефективних заходів.

Проект “Консультування та підвищення кваліфікації у сфері енергоефективності” розпочав роботу 1 березня 2016 року з організаційного воркшопу, на якому було окреслено ключові цілі, сформовано дві робочі групи та критерії оцінки їх діяльності.

Ключові цілі проекту Показники діяльності
Суб-мета 1: Комунікаційна програма для Київського центру енергоефективності • Створена Комунікаційна програма з різним змістом, за різними методами і для різних цільових груп
• Реалізований та задокументований принаймні один її конкретний елемент
Суб-мета 2: Розбудова ноу-хау-мережі знань з енергоефективності, у якій здійснюватимуться заходи з підвищення кваліфікації. • Мережа розбудовується з різними зацікавленими сторонами, члени мережі брали участь принаймні в одному засіданні
• Підготовлений процес інкорпорації
• Існує програма з підвищення кваліфікації
• Проведений принаймні один захід з підвищення кваліфікації
• Принаймні консультації з енергоефективності відбуваються

За результатами роботи першої групи (суб-мета 1) виділено цільову аудиторію, яка складається з голів ОСББ, ініціативних груп неорганізованих мешканців багатоквартирних будинків, фахівців з енергоефективності.

В рамках суб-мети 1 перша робоча група має дослідити до червня 2016 року особливості цільової групи та розробити план просування інформації до свідомості цільової аудиторії. А саме, як навчити майстрів з енергоефективності говорити мовою споживачів, як змусити працювати “сарафанне радіо” від одного голови ОСББ до другого про актуальність проблематики енергоефективності.

Координатори 1-ої робочої групи Координатори 2-ої робочої групи
Дмитро Очеретяний
ocheretyany_dy@piu.kiev.ua
Роланд Гребель
roland.graebel@muenchen.de
Олександра Гуменюк
o.gumeniuk@municipalenergy.org.ua
Катарина Хаберсбрунер
katharina.habersbrunner@wecf.eu

В другій робочій групі (суб-мета 2) обговорили концепцію мережі: цілі, завдання, структуру, цільову аудиторію. Головна ціль створення мережі – обмін знаннями, досвідом, громадське просвітництво, а також покращення доступу членів мережі до потенційних замовників.

Мережа передбачає створення каталога експертів з енергоефективності. В рамках діяльності мережі планується розробка фінансових інструментів спільно з банками та виробниками обладнання. За попереднім обговоренням, організаціно-правовий статус мережі – громадська спілка. Слід також продумати, де може розміщуватись спілка. Відкритими питаннями для вирішення залишилися: залучення членів у мережу, розробити фінансову концепцію самої мережі. Враховуючи, що на сьогодні вже існує ряд спілок і асоціацій, подумати над унікальністю мережі та її переваг над іншими.

Передбачається, що “мережа енергоефективності” проводитиме заходи з підвищення кваліфікації: інформування про технічні новинки, технології встановлення обладнання, правильне писання комерційної пропозиції та участь у тендері. Мюнхен, в рамках багатосторонньої співпраці міст-побратимів, допоможе Києву у реалізації обох цілей започаткованої програми.

Наступний воркшоп пройде 01-03 червня 2016 року. Планується запрошення до участі експертів зі створення та діяльності енергетичних агентств, представників вже існуючих мереж. Запрошуємо до обговорення та співпраці в рамках проекту!

Leave a Reply