Комітет ПЕК ВРУ запрошує на круглий стіл з низковуглецевої економіки

The Energy Committee invites on roundtable discussion

Комітет ПЕК ВРУ запрошує на круглий стіл з низковуглецевої економікиThe Energy Committee invites on roundtable discussion

Шановні колеги-енергетики, експерти та журналісти, якщо ви знаєте що “декарбонізація” і “декаплінг”, якщо вас цікавить низковуглецевий розвиток економіки, енергоефективність та відновлювальні джерела енергії, – запрошуємо вас в цю п’ятницю 18 березня 2016 на круглий стіл комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу «ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЗРОСТАННЯ ВВП ЗА РАХУНОК ЗНИЖЕНЯ ЕНЕРГОЄМНОСТІ УКРАЇНИ? ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ЕНЕРГЕТИЧНОГО ПЕРЕХОДУ».

Планується заслухати та обговорити доповіді:

Торстена Веллерта, Керівника групи ЄС за напрямом енергетика та екологія;
Ральфа Фюкса, Президента Фонду ім.Гайнріха Бьолля (м. Берлін);
Сергія Савчука, Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України;
Романа Ніцовича, керівника програм Dixi Group.

Проблематика

МВФ прогнозує, що після падіння ВВП на 10% в 2015 році, вже у 2016 році Україну очікує вихід на шлях поступового економічного зростання на 2%. Разом з тим, викликом конкурентоспроможності національної економіки залишатиметься низький рівень її енергоефективності та переважання у структурі економіки енергоємних виробництв. Так, за даними Світового Банку, Україна входить в десятку найбільш енергоємних економік світу.

Водночас країни ЄС під впливом глобальної зміни клімату та вичерпності енергоресурсів спроміглись досягти так званого «декаплінгу» – розмежування темпів економічного зростання від використання природніх ресурсів та від негативного впливу на навколишнє середовище.

Використовуючи європейський досвід, Україна має забезпечити стале зростання економіки та скорегувати пріоритети енергетичної політики – перейти від інтенсивного нарощування обсягів виробництва енергоресурсів до підвищення ефективності їх використання, збільшити частку генерації з альтернативних джерел енергії разом із зменшенням негативного впливу на довкілля, створити передумови для декарбонізації економіки.

За результатами комітетського круглого столу будуть видані рекомендації для органів влади. Запрошуємо взяти участь у зазначеному заході. Нагадуємо, що для входу до приміщень Верховної Ради України потрібно пред’явити паспорт.

Час проведення: 11:00 – 13:30. Реєстрація: 10:30 – 11:00
Місце проведення: вул. Липська, 3, конференц-зал № 2

Зацікавлених осіб просимо зареєструватися до участі у заході до 12:00 17 березня 2016 року за посиланням: http://goo.gl/forms/FbRd5Bg6uj або звернутися до контактної особи Іванова Сергія Богдановича, моб. +38 095 426 64 51, e-mail: ivanov@rada.gov.ua.

Dear colleagues, experts and journalists, we are pleased to invite you at the Roundtable Discussion on the topic “How to ensure GDP growth by reducing the energy intensity of Ukraine? European experience of energy transition” organised by the Energy Committee of Verkhovna Rada of Ukraine.

The roundtable discussion will take place on March 18, 2016 from 11:00 a.m. until 13:30 p.m. at the premises of the Energy Committee, 3 Lypska St., Conference Hall №2. Registration and welcome coffee start at 10:30.

The four member panel will include:

Torsten Woellert, Team Leader, Energy and Environment, European Commission’s Support Group for Ukraine;
Ralph Fücks, President of Heinrich Böll Foundation(Berlin, Germany);
Sergiy Savchuk, Head of State Agency on Energy Efficiency and Energy Saving of Ukraine;
Roman Nitsovych, Program Manager, DiXi Group.

Please contact Sergey Ivanov for the registration issues by +38 095 426 64 51, e-mail: ivanov@rada.gov.ua.

Leave a Reply