Перші прибутки від ЕСКО: результат перевершив очікування

Перші прибутки від ЕСКО: результат перевершив очікування

Перший в Україні енергосервісний контракт було підписано навесні 2016 року. Об’єктом енергоефективної модернізації стала школа на Одещині, першим інвестором – місцеве підприємство ТОВ «ІнтерЕнерго Сервіс».

В березні 2017 року, рік поспіль, дивлячись на перший результат, можна впевнено казати: приватна інвестиція у суспільний добробут за механізмом ЕСКО – це вигідно.

Весною 2016 року компанія «УкрЕнергоАудит» провела комплексний енергетичний аудит об’єктів бюджетної сфери Савранського району Одеської області (95% об’єктів). Проведений енергоаудит відкрив можливість залучення приватних інвестицій в енергетичний сектор району – інвестори могли оцінити економічну доцільність вкладення власних коштів у проекти, що реалізуватимуться за механізмом енергосервісу (ЕСКО).

Сміливець, який наважився бути першопроходцем та уклав перший в Україні енергосервісний контракт – це компанія «ІнтерЕнерго Сервіс». Усі підготовчі, тендерні та договірні процедури було проведено швидко завдяки синергії досвіду експертів «Київеско», рішучості інвестора та політичної волі місцевої влади.

Станом на березень 2017 року можна підвести перші підсумки реалізації проектів з енергосервісу.

Інвестор за власний кошт і власними силами впровадив ряд заходів на об’єкті, яким став один із середніх навчальних закладів Савранського району Одеської області, а саме:

• здійснив гідрохімічну чистку системи опалення;
• провів її ремонт;
• встановив гідравлічне балансування в системі опалення;
• відрегулював налаштування системи вентиляції;
• налагодив облік генерації теплової енергії;
• імплементував систему контролю та моніторингу споживання паливо-енергетичних ресурсів.

Витрачені кошти та зусилля не були даремними. Навпаки, очікуваний ефект скорочення споживання вугілля (8%) на практиці було перевершено у декілька разів.

Покладаємо надію на те, що успіх ТОВ «ІнтерЕнерго Сервіс» стане хорошим прикладом для інших підприємців, які мають бажання долучитись до нового виду інвестиційної діяльності. Адже завдяки інвестиціям у енергосервіс зростатиме рівень енергоефективності та поліпшуватиметься мікроклімат шкіл, садочків, лікарень, інших бюджетних закладів – навіть в умовах дефіциту бюджету. Також сподіваємось, що здобутий практичний досвід енергосервісу допоможе удосконалити законодавчу та регулятивну базу механізму для залучення нових інвестицій.

Leave a Reply