ЕСКО у багатоквартирному будинку: пілотний проект
Громадська спілка Муніципальна Енергія спільно з програмою німецького агентства GIZ “Створення енергетичних агентств в Україні” розпочинає пілотний проект з реалізації енергоефективних заходів за механізмом ЕСКО у багатоквартирному будинку.
Проект триватиме півроку і включатиме такі етапи:
1. Презентація проекту для мешканців багатоквартирних будинків
2. Прийом заявок на конкурсний відбір
3. Технічний огляд будинків, аналіз та визначення будинків-переможців
4. Проведення енергетичних аудитів
5. Розробка шаблонів енергосервісних контрактів
6. Залучення інвестицій у проекти енергоефективної модернізації будинків через механізм енергосервісу
7. Ознайомлення мешканців будинків з ЕСКО: презентація концепції, бізнес-моделі, розрахунків очікуваної економії тощо
8. Укладення договорів з наступною реалізацією енергоефективних заходів
9. Створення інформаційної платформи для поширення досвіду
10. Презентація результатів проекту на конференціях
Енергосервіс – механізм, який дозволяє провести енергоефективні заходи у будинку “в розстрочку”. Він ідеально підходить для будинків, де мешканці ще не встигли накопичити кошти, але щиро бажають заощаджувати енергоресурси (і припинити переплачувати).
Енергосервіс (ЕСКО) дозволяє залучити кошти приватної компанії і не чекати, поки пощастить відремонтувати будинок за бюджетні кошти (адже бюджети програм підтримки енергоефективних заходів не “гумові”). А головне, саме ЕСКО гарантує найвищу якість обладнання і робіт, адже чим вища якість – тим більша економія і тим швидше ЕСКО-компанія поверне власні кошти, вкладені в модернізацію будинку.
Після завершення “розстрочки” мешканці отримують встановлене енергоефективне обладнання у 100% власність і відчувають максимально можливу економію.