ЕСКО-Одеса. Нові перспективи енергосервісу в соціальному секторі

ЕСКО-Одеса. Нові перспективи енергосервісу в соціальному секторі

Одеська влада розпочала цілеспрямовану роботу із запровадження енергосервісу в бюджетній сфері. Такого висновку дійшли обидві сторони на зустрічі делегатів від місцевого самоврядування Одеської області з потенційним ЕСКО-інвестором 19 квітня 2017 року.

Першим кроком був приїзд представників Одеської облдержадміністрації та обласної ради до Києва. Ціль – пошук компаній, що мали успішний досвід енергосервісу в 2016 році та розглядають Одещину як перспективний регіон. Консультанти КП ГВП КМДА, як основні радники із питань ЕСКО більшості інвесторів, зробили запит на техніко-економічні показники бюджетних установ регіону для попереднього ознайомлення.

19 квітня міська та обласна влада вже проводила консультації з першою зацікавленою ЕСКО-компанією – ТОВ КиївЕСКО, лідером з інвестицій в енергосервіс столиці 2016 року. Заступник Одеського міського голови Павло Вугельман під час консультацій засвідчив конструктивну налаштованість усієї вертикалі міської влади і готовність забезпечити прозорість та оперативність процесу укладення енергосервісних договорів. “Ми надали вичерпні характеристики енергоспоживання у бюджетних установах Одещини, вільний доступ для проведення технічного обстеження та ознайомлення із уже наявними енергоаудитами – і це вже гарантовані кроки влади назустріч усім ЕСКО-компаніям,” – наголосив віце-мер.

Консультації із обласною владою пройшли аналогічно в конструктивному діалозі. Заступник голови обласної ради Юрій Дімчогло та керівництво облдержадміністрації підтвердили інформацію про наявність значних тепловтрат у деяких соціальних установах, які відтак потребують інвестицій за енергосервісним механізмом. Обласна влада під час консультацій надала доручення обласному комунальному підприємству щодо перевірки технічних та енергетичних характеристик усіх обласних бюджетних установ – аби надати усім потенційним інвесторам максимально вичерпну інформацію. В допомогу також спрацює запроваджений онлайн енергетичний моніторинг бюджетної сфери, що охоплює понад 500 установ.

У свою чергу, ТОВ КиївЕСКО запевнила міську та обласну владу щодо серйозності своїх намірів, комплексного підходу в інвестування та готовності співпрацювати з іншими успішними енергосервісними компаніями, зокрема із числа зацікавлених представників місцевого бізнесу.

Leave a Reply