Фінансовий тренінг зі впровадження ПДСЕР (SEAP) в рамках Угоди мерів

Фінансовий тренінг зі впровадження ПДСЕР (SEAP) в рамках Угоди мерів

23-24 травня 2017 в Києві, у приміщенні готелю “Турист” (вул. Раїси Окіпної, 2), відбувся тренінг, присвячений використанню фінансових механізмів для впровадження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР, SEAP), у якому взяли участь експерти громадської спілки Муніципальна енергія.

План дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) / Sustainable Energy Action Plan (SEAP) – документ, який розробляється і впроваджується містами багатьох країн світу в рамках провідної ініціативи Європейського Союзу, Угоди мерів / Covenant of Mayors. Сталий енергетичний розвиток міста передбачає задоволення енергетичних потреб місцевої громади без шкоди для майбутніх поколінь. Приєднуючись до Угоди мерів, українські міста добровільно зобов’язуються підвищувати енергоефективність та нарощувати використання альтернативних і відновлюваних джерел енергії на своїх територіях.

В рамках тренінгу відбулася зустріч з представниками світових фінансових інститутів. Обговорення стосувалося процесу впровадження ПДСЕР в загальному, відбору пріоритетних фінансових механізмів та схем для його впровадження, а також питань розробки проектних пропозицій та попередньої фінансової оцінки проектних пропозицій.

Серед актуальних питань, яких торкалася дискусія, – аналіз внутрішньої спроможності муніципалітетів фінансувати ПДСЕР, огляд основних вимог донорів, фінансових інститутів та приватних інвесторів до інвестиційних пропозицій, ранжування проектів та вибір критеріїв, економічне обґрунтування проектів та планування інвестицій, практика впровадження проекту і план закупівель тощо. Було презентовано форму фінансової заявки, що включає основні вимоги донорів, та наведено приклад заповнення заявки.

Також обговорювалося питання впровадження ЕСКО-механізму для залучення інвестицій у бюджетні будівлі. Енергосервісні договори (ЕСКО-договори) – єдиний успішно реалізований в Україні різновид приватно-публічного партнерства для реалізації енергоефективних проектів. Про перші практики впровадження енергосервісу в Україні та процес розробки дорожньої карти ЕСКО-проекту розповів Корчміт Олексій, експерт з законодавчих та тендерних питань.

Програма заходу доступна для ознайомлення нижче та у форматі PDF.

Leave a Reply