ЕСКО житло

ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОСЕРВІСУ У ЖИТЛОВІЙ СФЕРІ

Енергосервісний договір – варіант для тих мешканців, які не мають власних накопичених коштів для реалізації енергоощадних заходів, однак, споглядаючи на постійне зростання тарифів, не хочуть відкладати утеплення власного будинку на невизначений строк. Утеплення зараз – оплата в розстрочку. Кошти ж на модернізацію будинку і його інженерних мереж дає, за договором, приватний інвестор – енергосервісна компанія (ЕСКО).

Проект зі впровадження енергосервісу в житловій сфері у 2017 році започатковано програмою “Створення енергетичних агентств в Україні” німецького агентства Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Київською міською державною адміністрацією та громадською спілкою Муніципальна Енергія. Для будинків, у яких створено ОСББ або ЖБК, енергосервіс виступає альтернативою до державної та муніципальних програм “теплих кредитів”.

12 жовтня 2017 року загальні збори співвласників київського житлово-будівельного кооперативу “Політехнік” проголосували за укладення енергосервісного договору абсолютною більшістю присутніх.

ЖБК “Політехнік” – піонер енергосервісу в житлі, і як піонер він отримав потужну підтримку Київської міської влади. За умовами договору, модернізація теплопункту включатиме в себе модуль системи опалення. Однак захід буде ефективнішим за умови встановлення також модулю гарячого водопостачання. Власне модуль ГВС кооператив отримає від міста у подарунок.

Таким чином, перший в Україні енергосервісний проект в багатоквартирному будинку – це спільний внесок мешканців, бізнесу і влади.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA